życiorys zawodowy

Prof. Stanisław Dąbrowiecki jest specjalistą chirurgiem z 40-letnim doświadczeniem zawodowym. Przez 12 lat był kierownikiem uniwersyteckiej Kliniki Chirurgii. Jest autorem ponad 120 publikacji naukowych, ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych.

Specjalizacja: chirurgia otyłości, przepuklin brzusznych oraz plastyki ściany brzucha.

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny (Belwederski).

Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005). W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W okresie kierowania Kliniką Chirurgii przez prof. Dąbrowieckiego powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej w regionie i kraju.

Autor i współautor ponad 120 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wg dyrektora szpitala leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”. No trudno…….przyznaję się: tak było :-).
Nie mam możliwości operowania chorych w Klinice.  Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.  
Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Co do zwolnienia z Kliniki – to nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pracując teraz jedynie prywatnie mam dużo więcej czasu dla leczonych przeze mnie pacjentów. Staram się dokładnie wyjaśnić przebieg leczenia szpitalnego i poszpitalnego. Stosuję najnowsze techniki operacyjne, nowoczesne materiały i narzędzia. Operując licznych chorych – robię to coraz lepiej.
Moim celem jest pacjent zadowolny z przebiegu leczeniu i jego wyniku. 

Prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki

Opinie leczonych przeze mnie chorych

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl
Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Aktualne terminy konsultacji. Oczywiście zapraszam do rozmów na temat chirurgicznego leczenia otyłości. Też operacje przepuklin brzusznych (też nawrotowych) oraz rekonstrukcji ściany brzucha przy dużych deformacjach (po ciąży, po schudnięciu, brzydkich blizn).

40plus z niechcianym ryzykiem via @YouTube . Wyślij sms z tekstem INFO a otrzymasz daty, miejsca, telefony miejsc konsultacji.

Dla takich maili - warto się starać! Jestem trochę przestraszony tempem utraty masy ciała, ale pozostałe informacje (wyniki laboratoryjne, suplementacja, ćwiczenia) uspakajają, że wszystko jest pod kontrolą. Gratulacje!! @CHLO #BMI #otlosc #bariatria

Biedny wilk, jakaś baba go porwała i jeszcze chce wsadzić za kratki 😅 https://t.co/jrNWP7tqEC

Rękawowe wycięcie żołądka wykonuje się laparoskopowo. Niezbędne są niewielkie nacięcia ściany brzucha - przez nie wprowadza się trokary. Czy te małe rany mogą być miejscem przepuklin? Jakie jest zagrożenie u chorych otyłych? Czytaj tutaj https://t.co/mRE6tOcO10 #CHLO #laparoskop

Wyniki resekcji mankietowej żołądka w otyłości - zależą od techniki operacyjnej. U najlepszych chirurgów - utrata masy ciała 78%, u najsłabszych - tylko 42%. Co 6 operowany ma jedynie przejściowe chudnięcie, potem znowu tyje. Więcej https://t.co/OEiyDxqmxQ #otylosc #CHLO #nadwaga

Konsultacje: Bydgoszcz poniedziałki od 16.00 w Intercor, Kasztanowa 57, tel. 52 33 999 33-----------Warszawa, Best-Med, Al. Jerozolimskie 87, tel. 22 628 62 81 / tel. 609 505 600 (co miesiąc) ------------ Poznań, Endomedical, Chwaliszewo 19A, tel. 61 855 06 62 (co miesiąc)

Pokaż więcej..

Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości rektorDąbrowiecki centrum leczenia otyłości karykaturaNiektóre publikacje o mnie, wywiady, informacje.

O leczeniu otyłości – tutaj i tutaj, i jeszcze tutaj,  o kierowanej przeze mnie Klinice, o leczeniu przepuklin i tutaj, o leczeniu plastycznym deformacji brzucha. Obok zdjęcie z Uczelnianej przeszłości i karykatura wykonana przez dr med. W. Stankiewicza

POZNAJ OPINIE O MNIE NA STRONIE ZNANYLEKARZ.PL