Chirurgiczne leczenie otyłości 

Otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym, który może prowadzić do wielu poważnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, udar i niektóre rodzaje raka. Chirurgiczne leczenie otyłości polega na wykonaniu operacji, takiej jak zwężenie żołądka lub jego ominięcie, w celu ograniczenia ilości pożywienia, jaką można zjeść. Pozwala to na znaczną utratę masy ciała. 

holistyczne 1

Chociaż operacja jest skutecznym sposobem leczenia otyłości, nie jest to rozwiązanie na całe życie i wymaga wysiłku pacjenta, aby zmienić styl życia i utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe. Aby uzyskać trwały sukces wymagane jest podejście HOLISTYCZNE - całościowe i wielostronne.
Co to oznacza:
Jest to postępowanie, które uwzględnia nie tylko fizyczne aspekty otyłości (szybkie odchudzenie), ale także: (1) psychologiczne, (2) emocjonalne i (3) środowiskowe czynniki, które mogą przyczyniać się do jej powstawania i utrzymywania.
Może to obejmować poradnictwo żywieniowe, programy ćwiczeń fizycznych, terapię emocjonalną i zarządzanie stresem, a także zmiany w nawykach żywieniowych i stylu życia. Celem tego podejścia jest nie tylko zmniejszenie masy ciała, ale także poprawa ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta.

Moje strony o leczeniu otyłości

Opinie pacjentów po operacja bariatrycznych

karolina.nowak78 (31 sierpnia 2019)

W grudniu 2018 poddalam sie operacji zmniejszenia zoladka. Z wagi 145kg dzis jest 85kg i nadal chudne. Mieszkam w UK gdzie zabieg jest 3 razy drozszy. Praktycznie 2 dni po zabiegu lecialam do domu bez wiekszych problemow a dzien pozniej bylam w pracy, oczywiscie mowimy o lekkiej pracy. Zycie zmienilo sie dla mnie diametralnie. Cale doswiadczenie zarowno zabieg jak I opieka po przebiegla bez najmnieszych problemow. Moge tylko podziekowac Panu Doktorowi i cieszyc sie nowym zyciem. Karolina L

Magdalena P. (22 lutego 2020)

Zbliża się miesiąc od mojej operacji laparoskopowego częściowego wycięcia żołądka. Operacja miała miejsce w Bydgoszczy. Mogę już teraz powiedzieć, że Profesor podarował mi nowe, lepsze życie. Jestem na etapie uczenia się własnego żołądka, uczenia się jedzenia od nowa. Jest to dla mnie ogromna zmiana, którą mam zamiar uszanować i wytrwać w postanowieniach. Gdybym miała jeszcze raz się zdecydować na operację, zrobiłabym to. Początki są trudne i bolesne, ale o bólu się szybko zapomina. Profesor jest wspaniałym człowiekiem i specjalistą na najwyższym poziomie.

Agnieszka S. (2 lipca 2020)

28 maja w Osielsku pod Bydgoszczą miałam operację rękawowej resekcji żołądka. Pan Profesor jest niesamowicie profesjonalny. Bardzo odpowiadało mi to, że zarówno przed, jak i po operacji otrzymywałam wszelkie niezbędne informacje, wskazówki i wyjaśnienia. Kontakt z lekarzem na każdym etapie procesu leczenia - bardzo dobry. Również opieka w szpitalu w Osielsku na bardzo dobrym poziomie. Podkreślić trzeba, że cały zespół był bardzo sympatyczny. Czułam się bezpiecznie. Aktualnie uczę się jeszcze swojego nowego żołądka ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z podjętej decyzji. Bardzo dziękuję i polecam wszystkim zainteresowanym leczenie u Pana Profesora, który jest wspaniałym specjalistą.

HS (28 października 2021)

Pan doktor jest najlepszy. Miałam operacje bariatryczną 3 miesiące temu i jest mnie o 27 kg mniej. Czuję się bardzo dobrze a mam 62 lata. Miałam wątpliwości co do wieku ,ale Pan doktor wszystko mi cierpliwie wyjaśnił . Serdecznie dziękuje Panie Doktorze i życzę zdrowia. Wdzięczna pacjentka

DK (28.03.2022)

Dzisiaj mija miesiąc od mojej operacji mankietowego wycięcia zoladka. Waga leci w dol, czuje sie bardzo dobrze. Zdecydowanie mogę polecić Pana Profesora każdemu. Przed operacja cierpliwie i dokładnie wyjaśnił wszystkie wątpliwości , odpowiadał na każde moje pytania dotyczace operacji. Opieka w szpitalu bardzo dobra, a nawet teraz w razie pytań mogę się do Pana Profesora zwrócić. Pełen profesjonalizm i dobre podejście do Pacjenta.

Irene Vanessa (18 października 2021)

I am so glad to write her because Mr Stanislaw is the best in what he do ; from the time I get my gastric sleeve I didn’t have any complication and I am so happy because now I am at 3 months post operation and I have already loose 26 kg . Thank you so much Doctor for your good job on me because it had change my live forever .


Terminy najbliższych konsultacji