Plastyka brzucha

full 1 768x1024 1 progressivefull 1 768x1024 1

Po kolei było to tak: jako młody chirurg zainteresowałem się leczeniem przepuklin. Początkowo były to niewielkie przepukliny, z czasem - coraz większe. Duże przepukliny są często u osób otyłych. Przed operacją należało te osoby odchudzić. To spowodowało konieczność wykonywania operacji bariatrycznych. Kilka lat po skutecznej operacji bariatrycznej pojawia się konieczność poprawienia m. in. kształtu brzucha. Pacjenci darzący mnie zaufaniem wracali, bym usunął obwisły brzuch. Stąd też zacząłem wykonywać zabiegi abdominoplastyki. Tak więc sami pacjenci wskazali mi, jakie mam rozwijać umiejętności. 

Nie podejmuje się zabiegów plastycznych brzucha, gdy deformacje są niewielkie. Poprawa estetyki to domena chirurgów plastycznych. Staram się pomóc osobom z dużymi deformacjami brzucha. To pojawia się np.: po schudnięciu 20-40 kg. Duże deformacje bywają po ciąży.  

Aby pomóc osobie na zdjęciu należy podczas jednej operacji zlikwidować przepuklinę oraz wykonać rozległa plastykę brzucha.

Tutaj przykłady leczonych przeze mnie chorych z deformacjami brzucha 

przepuklina brzuszna
deformacja brzucha po ciąży
rozejście mięśni brzucha po ciąży
pacjent przed operacją plastyki brzucha

Przy dużych przepuklinach brzusznych wymagane bywa jednoczasowe usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, a więc plastyka brzucha. Po ciążach częste jest rozejście mięśni prostych brzucha. Niekiedy mięśnie są tak osłabione, że jelita wydają się być po skórą. Wyleczenie takich zmian wymaga rozległych i skomplikowanych zabiegów.

Moje strony internetowe o leczeniu deformacji brzucha

www.brzuchpoporodzie.pl

brzuchpoporodziepl

Opinie pacjentów po operacjach plastyki brzucha

tucholanka (15 grudnia 2016)

Po pierwszej nieudanej operacji w moim mieście Profesor dr Dąbrowiecki podjął się wykonać u mnie drugą operacje przepukliny gdzie przy pierwszej nie wstawiono siatki i zszyto jak kaczkę. W kwietniu 2016 r. Prof. dr Dąbrowiecki przeprowadził u mnie operację olbrzymiej przepukliny brzucha założył siatkę i dodatkowo zrobił plastykę brzucha. Zabieg się udał, ból był ale dr zabezpieczył mnie przeciwbólowo. Dało się przeżyć. Dr osobiście codziennie zmieniał opatrunki. Dzień po operacji już wstałam z łóżka, chodziłam czułam się w miarę dobrze. Po kilku dniach zostałam wypisana, czułam się bardzo dobrze mogłam wrócić autem 200 km do domu. Z doktorem utrzymywaliśmy kontakt telefoniczny. Dr bardzo cierpliwie odpowiadał na moje wszystkie pytania, których było bardzo dużo przed operacją jak i po zabiegu. Wszystko w sprawie operacji było ustalone i doktor wywiązał się z danego słowa. Dr jest bardzo dobrym chirurgiem myślę że jedynym z najlepszych z kraju specjalizującym się w przepuklinach i plastyce brzucha. Dr okazał się bardzo konkretny i rzeczowy, przy czym jest bardzo miły. Operację którą przeprowadził bardzo profesjonalnie zaowocowała tym, że będąc pół roku po, ćwiczę brzuszki i pływam regularnie w basenie. Gorąco polecam Prof. dr Dąbrowieckiego warto było przecierpieć ból, ale teraz mam płaski brzuch, który rekompensuje mi to wszystko. Bardzo dziękuję. PS. Bardzo proszę podziękować i pozdrowić całą obsługę pielęgniarek za szpitala MSW w Bydgoszczy Oddział Chirurgii. Panie były bardzo miłe i pomocne. Dziękuję !!! Marzenka

Iwona Pyszna (05 maja 2016)

W pażdzierniku ubiegłego roku miałam przyjemność poznać Pana Profesora Dąbrowieckiego, który w jednej dosłownie chwili zdiagnozował u mnie przepuklinę pępkową i przepuklinę kresy białej. Tak konkretnego a zarazem sympatycznego lekarza nie udało mi się jak do tej pory spotkać. Podczas wizyty dowiedziałam się, że jedyną skuteczną metodą w moim przypadku będzie operacja, która miała się odbyć w Bydgoszczy. Przestraszyłam się i dosyć długo, bo aż do kwietnia 2016, zwlekałam z decyzją. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. 12 kwietnia poddałam się operacji, którą przeprowadził Pan Profesor Dąbrowiecki. Cały czas sprzed i po zabiegu wspominam bardzo miło. Nie napiszę tu, że nie odczuwałam bólu po operacji, ale dzięki opiece personelu oddziału chirurgii Szpitala MSW w Bydgoszczy a w szczególności dzięki doskonałej opiece medycznej Profesora Dąbrowieckiego był on o wiele mniej dotkliwy. Ból odczuwam do tej pory, ale mój prawie płaski brzuch rekompensuje mi to wszystko. Profesor Dąbrowiecki to prawdziwy lekarz z powołania. Mimo, że po trzech dniach zostałam wypisana ze szpitala Pan Profesor nadal umawiał się ze mną na zmianę opatrunków i cierpliwie odpowiadał na moje pytania. Nigdy wcześniej nie spotkałam na swojej drodze lekarza, który nawet w sobotę poświęcił mi Swój wolny czas. Mimo, że do pełnej sprawności daleka u mnie droga, to już teraz z pełnym przekonaniem mogę napisać: Dziękuję Panie Profesorze za nowy, piękny brzuch. Wspaniałe podejście do pacjenta i pełen profesjonalizm Pana Profesora sprawiły, że operację i pobyt w szpitalu zawsze będę miło wspominać. Jeszcze raz bardzo Panu, Panie Profesorze dziękuję.

Danka B. (3 lipca 2018)

Od ponad 10 lat borykałam się z brzydkim obwisłym brzuchem, który został mi po ciąży. Myślałam, że w pełni akceptuję to jak wyglądam, jednak wiele razy widząc swoje odbicie w lustrze wycierałam łzy mówiąc sama do siebie "kobieto jak Ty wyglądasz". Zdawałam sobie sprawę z tego, że jedynie co może mi pomóc to operacja plastyczna brzucha. Jednak na samą myśl o zabiegu ogarniał mnie paniczny strach i lęk. Ciagle krążące myśli "po co ci to", "przecież to ryzykowne", "a jeśli pójdzie coś nie tak". Pomyślałam co ma być to będzie i podjęłam decyzję, że muszę coś z tym zrobić. Los sprawił, że w kwietniu 2018r. trafiłam na wizytę konsultacyjną do Pana Profesora Stanisława Dąbrowieckiego. Pan Profesor okazał się być specjalistą wysokiej klasy, osobą od której bił pełen profesjonalizm. Okazał się być człowiekiem konkretnym, rzeczowym i co najważniejsze godnym zaufania. Szczegółowo odpowiadał na wszystkie moje pytania. Wyjaśnił, że konieczne jest przeprowadzenie rozległej plastyki brzucha. Cięcie miało być w kształcie odwróconej litery "T". Skutecznie rozwiał wszystkie moje obawy, strach i wątpliwości. Wychodząc z gabinetu byłam przekonana, że chcę oddać się właśnie w Jego ręce. Tak więc po miesiącu to jest 15.05.2018 r. znalazłam się na Oddziale Chirurgicznym w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. O dziwo nie bałam się. Czułam wewnętrzny spokój. Wiedziałam, że jestem pod opieką najlepszego specjalisty. Czułam się bezpiecznie. Doskonała opieka personelu zarówno przed jak i po operacji. Sama operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Dzięki środkom przeciwbólowym, ból jaki odczuwałam nie był aż tak dotkliwy. A największą radością było to, że mam płaski brzuch i nic mi już nie wisi. Po wyjściu ze szpitala kontakt z Panem Profesorem rewelacyjny.Odpowiada na wszystkie maile, telefony, smsy. W dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość by spotkać lekarza, który poświęciłby swój wolny czas nawet w niedzielę. Od zabiegu minęło 7 tygodni i czuję się doskonale. Teraz spoglądając w lustro widzę piękną kobietę z płaskim brzuszkiem. Co prawda zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu wytrzeć łezki, ale tym razem są to łzy szczęścia. Poczucie wdzięczności do Boga, że postawił na mojej drodze tak wspaniałego człowieka. Wiem, że decyzja jaką podjęłam o zabiegu była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. I gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy zgodziłabym się ponownie na taką operację...bez wahania odpowiedziałabym, że Tak. Panie Profesorze jeszcze raz dziękuję za wszystko...za cierpliwość, za cudowną opiekę, za profesjonalizm, za Nową Mnie. Wdzięczna pacjentka Danka B.


Terminy najbliższych konsultacji